Chovatelské a pěstitelské práce

Pěstitelské práce Na bylinkovém záhoně nám chladnou zimu bylinky nepřežily, takže jsme s dětmi vysadili novou petržel a pažitku. Na velkém záhonu u altánu máme zasazené měsíční jahody, na jaře vykvetly modřence, tulipány a narcisky. S dětmi jsme ve školce sázeli bazalku, petržel, řeřichu, sedmikrásky, hrášek, fazole a slunečnice, které jsme vysadili na velký záhon. Děti měly možnost sledovat, jak rostlinky rostou, co jsou kořínky, stonek a list a také si lépe uvědomily, co potřebují rostliny ke svému růstu. Chovatelské práce Oblovky Od roku 2014 máme v teráriu oblovky žravé. Během zimy bývají zavrtané v hlíně a s příchodem teplých dnů se probouzí. Momentálně jich máme 5 velkých a spoustu malých :-). Šnekům se dobře daří, protože je spolu s dětmi krmíme samými dobrotami - okurkou (tu milují), různými druhy salátů, jablíčky a listy pampelišek. Pro dobrý růst a pevnost ulit potřebují sépiovou kost.  Motýli Stejně jako v loňském roce jsme pořídili i v tom letošním 20 housenek babočky bodlákové (do každé třídy po deseti), abychom s dětmi mohli pozorovat vývoj motýlů. Housenky měly v kelímku speciální směs jídla, takže postupně rostly a tloustnuly. V obou třídách se housenky zakuklily a tak jsme je přemístili do domečků a vystlali jsme jim domečky různými listy, dali cukrovou vodu, květy sedmikrásek a pampelišek. Po proměně jsme motýlky vypustili do přírody. Jiná zvířátka Nadále spolupracujeme s canesterapeutichou stanicí Zeširokadaleka, Filipem Sukem a jeho pejsky Fidorkou a Borůvkou, se kterými se potkáváme každé dva měsíce.