Informace pro nové děti

Oblečení dětí Do třídy doporučujeme jakékoliv pohodlné oblečení – šaty, zástěrka, hrací kalhoty, legíny, tepláky apod., bačkory nebo sandály (nikoli pantofle). Pro pobyt venku starší oblečení, které si může dítě ušpinit, a které mu nebrání v pohybu. Důležitá je vhodná obuv, nejlépe na suchý zip. Nutná je pláštěnka nebo nepromokavá bunda a gumáky! Na odpočinek pyžamko nebo noční košilku. Děti si nosí každý pátek věci na spaní domů vyprat. Ložní prádlo se vyměňuje dle potřeby po 14 dnech. Vyprané a vyžehlené prádlo se uskladňuje v úložném prostoru v suterénu budovy. Ručníky se vyměňují 1 týdně. Použité prádlo se vozí do prádelny. Ve skříňce je potřeba mít náhradní ponožky, tričko a kalhotky (slipy), tepláky, pláštěnku (nikoli deštník) a do botníku holínky.
  • Oblečení pro děti volte jednoduché na sebeobsluhu.
  • Všechny věci dětem podepište nebo označte značkou.
Děti nesmí do MŠ nosit cenné nebo nebezpečné předměty a bojové hračky. Plyšáčci na spaní jsou naopak vítáni. Za poškození nebo ztrátu hraček donesených z domova nenese učitelka žádnou odpovědnost. Platby O způsobu placení školného a stravného budete informováni na třídní schůzce. Nemusíte platit žádnou částku dopředu. Informace o chodu školky Informace o tom, jak probíhá den ve školce najdete v Provozním a Školním řádu, které jsou na našich stránkách v odkazu Dokumenty. Zvykací doba V prvních 14 dnech po nástupu nového dítěte do naší MŠ se snažíme, aby byl přechod z rodiny do školkového prostředí co možná nejpříjemnější, proto chodí děti pouze do 10:00. Vhodnější je také příchod kolem 8. hodiny, kdy už je ve třídě pár kamarádů. Pokud se paní učitelkám zdá, že dítě zvládne pobyt ve školce do oběda, může se s rodiči domluvit na zkrácení této doby. Je to na domluvě rodiče s paní učitelkami na třídě, do které chodí.